Şu an okunan:
Adalet Bakanı Gül’den Kadri Gürsel’e kelepçe takılmasına tepki: Kişi kendisi gelmiş, kelepçeyi neden takıyorsunuz? O görüntü kabul edilir değil
Full Article 50 second read

Adalet Bakanı Gül’den Kadri Gürsel’e kelepçe takılmasına tepki: Kişi kendisi gelmiş, kelepçeyi neden takıyorsunuz? O görüntü kabul edilir değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın dün açıkladığı Yargı Reformu Stratejisi Belgesi’ni Adalet Bakanı Abdülhamit Gül canlı yayında yorumluyor. Gül hazırlanan metni, objektif bakan herkesin kabul edeceğini söyledi. Gül’ün açıklamalarından başlıklar şöyle:

“Yargı yerlerdeydi. Şu anda bizim yargıya güveni arttırıcı, sorunları çözmek bizim için en önemli husus. Objektif bakan herkesin kabul edeceği bir metin. AB ile bu anlamda sürecin daha olumlu bir noktaya ulaşacağını düşünüyoruz.

Duruşma 8 ay sonraya veriliyorsa, sistem bunu takip ediyor. Neden bu kadar uzadı diye. Taraflar uzatmışsa bununla ilgili değerlendirme olacak. Makul sürede yargılamayı takip edeceğiz. Başarıyla bunun takibini yapacağız. Mağdur, şiddete uğramış kadın haksızlığa uğradığı kişi ile karşılaşmayacak, yüzleşmeyecek. Bir daha örselenmeyecek.

Öneriler ve destekler çok önemli. Genel itibariyle olumlu destekler var. Bu belge AK Parti’nin belgesi değil. 82 milyonun belgesi. Biz yürütmeyiz. Yargı bağımsızdır. Hâkim bir karar verdi diye sürülme olmayacak. FETÖ bunu çok yaptı, bazı yerler sürgün yeriydi.”

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.