Şu an okunan:
Adıyaman’ın Besni ilçesi Suvarlı beldesinde tekrarlanan seçim ardında karmaşa bıraktı: Seçimin kazananı Gülfer Ağır oldu
Full Article 2 minutes read

Adıyaman’ın Besni ilçesi Suvarlı beldesinde tekrarlanan seçim ardında karmaşa bıraktı: Seçimin kazananı Gülfer Ağır oldu

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı, Suvarlı beldesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ni kazanan İYİ Parti Adayı Mikail Ağır’ın mazbatasının AKP itirazıyla iptalinin ardından tekrarlanma kararı alınan seçimde Ağır’ın, AK Parti’den aday olan eşi Gülfer Ağır, seçimi kazandı. Seçim sonuçları sosyal medyada gündem oldu.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı, Suvarlı beldesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ni kazanan İYİ Parti Adayı Mikail Ağır’ın mazbatasının AKP itirazıyla iptalinin ardından tekrarlanma kararı alınan seçimde mazbatası iptal edilen Mikail Ağır’ın, AK Parti’den aday olan eşi Gülfer Ağır, seçimi kazandı. Seçimlerde 1661 seçmen 7 sandıkta oy kullanırken, yapılan sayımlarda AK Parti adayı Gülfer Ağır 894 oy, Vatan Partisi adayı Gazi Sabancı 696 oy, BTP adayı Mustafa Doğan 8 oy alırken, 63 oy geçersiz sayıldı.

Gazeteci İsmail Saymaz Twitter hesabından yaptığı açıklamada Suvarlı seçiminin karmaşası hakkında “Öyle iktidara böyle muhalefet” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’te Suvarlı’daydı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’te yeniden tekrarlanan seçimleri kapsamında Adıyaman’da seçim çalışmasında bulunmuştu.

Partisinin Besni’deki seçim bürosu önünde bir konuşma yapan Perinçek, seçimi kazanacaklarını, “daha önce AKP adayı olan” adayları Gazi Sabancı’nın örnek bir başkan olacağını belirtmişti.

Perinçek, “Türkiye yeni bir döneme girmektedir. Türkiye, sizin yetiştirdiğiniz aslanlar gibi evlatlarla Amerika’ya, İsrail’e kafa tutuyor. PKK’yı, terörü bitiriyor. Onun için Türkiye bir karar dönemine girmektedir. Türkiye’nin yeniden üreten, birleşen Türkiye olması, terörü yenmesi, yenilikler üretmesi için bu işe Suvarlı’dan başlayacağız.” diye konuşmasının ardından Tuğba ve Emre Pektaş çiftinin düğün törenine katıldı ve bildiği bir Kürtçe türküyü söyledi.

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.