Şu an okunan:
Ağlayanlar, Hıçkıranlar: Yedinci Koğuştaki Mucize ABD’de ve Fransa’da Netflix’in zirvesinde
Full Article 2 minutes read

Ağlayanlar, Hıçkıranlar: Yedinci Koğuştaki Mucize ABD’de ve Fransa’da Netflix’in zirvesinde

Yedinci Koğuştaki Mucize, dünya listelerinde TOP 1’de. Twitter, filmi izlerken nasıl ağladıklarını çekip paylaşan Fransızlar’la, Amerikalılar’la dolu.

Netflix Türkiye’nin uzun süre birincisi ‘Yedinci Koğuştaki Mucize’ idi. Bir Kore uyarlaması olan filmde ağlamaktan içiniz çıkıyor, sonra birden gülümseye başlıyorsunuz. Enteresan gerçekten…

Küçücük kasabasında babaannesi ve kızı ile yaşayan Memo, zihinsel engelli genç bir adam. Dünya tatlısı, masum biri.Birtakım yanlış anlaşılmalar sonucu üzerine işlemediği bir suç kalıyor ve hapse düşüyor. Henüz idam cezasının var olduğu bir dönemde yaşandığı için de onu tehlikeli günler bekliyor.

Küçücük kasabasında babaannesi ve kızı ile yaşayan Memo, zihinsel engelli genç bir adam. Dünya tatlısı, masum biri.

Aras Bulut İynemli, son dönemin en sevilen en yetenekli oyuncularından. Filmdeki her sahnesiyle sizi büyülüyor. Aslında kadronun tamamı öyle, tam bir efsaneler takımı.

2019’un en çok izlenen Türk filmi Netflix’e gelince, orayı da ele geçirdi. Netflix Amerika’da günlerdir TOP 1’de, zirveyi ele geçirmiş durumda.

Film ABD’den sonra Fransa’yı da salladı. Hatta Netflix Fransa, filmde sıkça geçen ‘Lingo Lingo’yu tweetledi ve 100 binin üzerinde beğeni aldı. Altında ‘Şişeler’ diyen de var, ‘Ovaaaaa’ diye seslenen de.

“Siz Türkler sucuğu icat etmenin ötesine geçip, Yeşil Yol filminden daha iyi bir film yarattınız. 7. Koğuştaki Mucize’yi herkese tavsiye ederim, bir başyapıt. Ağlamaktan başım ağrıyor.”

Haydaaaaa:) Şimdi de Güney Amerika’dakilerin başı ağrısın biraz. Arjantin, Brezilya, Meksika ve Peru da bu filmle ağlıyor şu an.

DJ Snake, sen ne alaka kardeşim:) “Bu filmden önce 8 kez ağladım, bu normal mi?”

“Az önce çok hüzünlü bir Türk filmi izledim ama çooook çok güzeldi. Yedinci Koğuştaki Mucize ismi, izlemek isteyenlere.”

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.