Şu an okunan:
AKP’li büyükşehir belediyesi CHP’li belediyeye tazminat ödeyecek
Full Article 2 minutes read

AKP’li büyükşehir belediyesi CHP’li belediyeye tazminat ödeyecek

CHP’li Mudanya Belediyesi, Siteler Mahallesi mülkiyetinde bulunan Güzelyalı Yüzme Havuzu’nun AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından işgal edildiği gerekçesiyle açtığı davayı kazandı. Mahkeme AKP’li belediyenin tazminat ödemesine hükmetti.

2010 yılında yapılan protokol gereği Büyükşehir Belediyesi yalnızca “Yüzme Havuzu Projesi ve Uygulama İnşaatını” yapmakla yükümlü olmasına rağmen Mudanya Belediyesi’ne ait havuzda faaliyetini sürdürüyordu. Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Mudanya Belediyesi’nin bu zamana kadar ticari amaçla yüzme havuzunu kullandığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi’ne açtığı dava Mudanya 1. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edildi.

“KULLANDIĞI YIL KADAR ECRİMİSİL ÖDEYECEK”

Mahkeme, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme havuzu kullanımının ortadan kaldırılarak, tahliyesine karar verdi. Haksız işgal nedeniyle tazminata hükmedilen Büyükşehir Belediyesi, Güzelyalı Yüzme Havuzu’nu kullandığı yıl kadar ecrimisil bedeli ödeyecek.

“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI SÖKMEDİ”

Büyükşehir’in “Ben yaptım oldu” mantığının bu kez sökmediğini dile getiren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanyalıların hakkını yedirmemek için göreve geldiğini, göreve geldiği günden bu yana belediyenin tek bir kuruş kaybetmediğini söyledi.

TÜRKYILMAZ: BU GÜNEŞ HİÇ BATMAYACAK

Türkyılmaz, “Hukukçuların ve danışmanların incelemesi sonucunda gerekli yasal yollara başvuracağımızı çok net söylemiştik. Halkın malı halkın olacak dedik ve adım adım bu söylediklerimizi Mudanya’nın dört bir köşesinde gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizde güneş Mudanya’da temiz, dürüst, adaletli, ahlaklı belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstermek için doğdu. Bu güneş hiç batmayacak” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.