Şu an okunan:
Binali Yıldırım’dan İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Erk Acarer, Hüsnü Bozkurt ve Mücahit Avcı’nın tweetlerine erişim engeli
Full Article 3 minutes read

Binali Yıldırım’dan İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Erk Acarer, Hüsnü Bozkurt ve Mücahit Avcı’nın tweetlerine erişim engeli

AKP’li Binali Yıldırım 14 sosyal medya paylaşımına Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nden erişim engelleme kararı aldırttı.

Yıldırım, İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş, Erk Acarer, Hüsnü Bozkurt ve Mücahit Avcı’nın kendisiyle ilgili tweetlerine, Evrensel Gazetesi, Sol Haber, Yurt Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi ve T24’ün kendisiyle ilgili haberlerine Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nden erişim engeli kararı çıkarttı.

Sansürü Barış Yarkadaş duyurdu

CHP 26. Dönem milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Binali Yıldırım’ın başvurusu üzerine İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 14 ayrı paylaşıma erişim yasağı getirildiğini açıkladı. 

Erişime engellenen linkler arasında yer alan haberlerden birinin Binali Yıldırım’ın aldırdığı bir başka engelletme kararı olması dikkat çekti.

“İtiraz edeceğim”

Yarkadaş yaptığı açıklamada sansür kararına itiraz edeceğini söyledi; “AKP’li Binali Yıldırım, aralarında benim de bir tweetimin olduğu 14 ayrı paylaşım hakkında Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nden erişim engeli kararı aldırtmış. @t24 @cumhuriyetgzt @evrenselgzt ve @yurtgazetesi ‘nde yer alan haberler de sansürden payını almış. İtiraz edeceğim.” 

Yarkadaş engelleme kararları arasında yer alan erişime engelleme kararına dikkat çekti. Yarkadaş, “Binali Yıldırım’ın avukatları, hızlarını alamamış, @yurtgazetesi’nde daha önce engellettikleri bir habere dair yapılan habere de erişim engeli kararı aldırtmış. Yani; sansür yapıldığına ilişkin haber de sansüre uğramış. Sansürde sınır yok…” diye yazdı. 

” Binali Yıldırım’ın avukatları, hızlarını alamamış, @yurtgazetesi’nde daha önce engellettikleri bir habere dair yapılan habere de erişim engeli kararı aldırtmış. Yani; sansür yapıldığına ilişkin haber de sansüre uğramış. Sansürde sınır yok…” diye yazdı. 

Yarkadaş’ın yaptığı açıklamanın ardından Mücahit Avcı ve İsmail Saymaz’dan da resmi twitter hesapları üzerinden konu ile alakalı açıklamalar geldi.

Mücahit Avcı Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “

Binali Yıldırım, benim, @ismailsaymaz, @barisyarkadas, @eacarer, @HsnBozkurt’un tweetlerine ve Evrensel Gazetesi, Sol Haber, Yurt Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, T24’ün kendisiyle ilgili haberlerine Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’nden erişim engeli kararı çıkarttırmış.” dedi.

Avcı’dan Yıldırım’a Tavsiye

Binali Yıldırımın çıkarttırdığı sansürün sebebi ile ilgili açıklama yapan Avcı;

“Binali Bey İstanbul’da yaşadığı hezimeti sindirememiş olacak ki halen hırsla sağa sola bulaşıyor. Kendisine tavsiyem; ruh sağlığı açısından bugün itibariyle milletvekilliğinden istifa ederek emekliliğinin tadını çıkarmasıdır.” diyerek Yıldırım’a tavsiyede bulundu.

“Bir siyasetçinin ve ailesinin malvarlığını bilmek, toplumun hakkıdır”

Gazeteci İsmail Saymaz engellenen tweetini paylaşarak sansürle alakalı açıklamalarda bulundu. Sadece kendisinin değil başka hesapların da engellenmesine karar verildiğini söyleyen Saymaz karar belgesini ibret olsun diye yayınladığını belirtti.

Saymaz’ın Tweeti şöyle;

“İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği, Binali Yıldırım’ın avukatlarının başvurusu üzerine bu tweetin engellenmesine karar verdi. Kararda, Yıldırım’ın kişilik haklarını ihlal ettiğim iddia ediliyor. Bir siyasetçinin ve ailesinin malvarlığını bilmek, toplumun hakkıdır.” dedi.

“İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği, yalnızca benim hakkımda değil, Binali Yıldırım’ın oğullarının malvarlığından söz eden başka hesapların da engellemesine karar verdi. Kararı ibret olsun diye yayınlıyorum”

Binali Yıldırım’ın engelleme kararı çıkarttığı 14 linkin bulunduğu belge şöyle;

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.