Şu an okunan:
İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır’dan İSKİ’ye yeni araç kiralandı iddialarına yanıt
Full Article 2 minutes read

İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır’dan İSKİ’ye yeni araç kiralandı iddialarına yanıt

İBB Meclisi’nde AK Parti’liler tarafından gündeme getirilen “İSKİ’ye Ağustos’ta yeni araç alımı yapıldı” iddiasına CHP’li Meclis Üyesi Orhan Çakır yanıt verdi. Çakır, “İhale süreci dolduğu için mevcut firma ile aynı hizmetleri almak üzere 5 aylık geçici bir sözleşme imzalandı, geçiş dönemini devam ettirmek adına” dedi. Ayrıca söz konusu uzatmanın eski İSKİ yönetimi tarafından İmamoğlu’na sunulduğunu da ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin 9 Eylül’deki toplantısında AK Parti Grubu, Ağustos ayı başında İSKİ’ye 997 yeni araç kiralandığını iddia etmişti.

O iddiaya CHP’li İBB Meclis Üyesi Orhan Çakır, yanıt verdi. Söz konusu araçların yeni alım olmadığını söyleyen Çakır, “5 aylığına geçici bir uzatma aslında. İhale süreci dolduğu için mevcut firma ile aynı hizmetleri almak üzere geçici bir sözleşme imzalandı. Yeni ihale şartları oluşmadığı için yola devam etmek kararı alındı. Geçiş dönemini devam ettirmek adına var olan firmadan 5 aylık hizmet alımı anlaşması yapıldı. Ancak, yeni ihale süreci 2020 itibariyle gerçekleşecek. Çok yeni bir şartname hazırlanıyor ve şartları uygun her şirket ihale sürecine girebilecek” diye konuştu.

İSKİ’NİN ESKİ YÖNETİMİ TARAFINDAN TEKLİF SUNULDU

Çakır, ayrıca mevcut firma ile yapılan uzatma sözleşmesinin de İSKİ’nin eski yönetimi tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sunulduğunu söyledi. İmamoğlu’nun da 5 aylık süreci işlerin aksamaması için onayladığını belirten Çakır, sözleşme yapıldıktan sonra İSKİ’ye yeni yönetim atamasının yapıldığını belirtti. Çakır, AK Parti Grubu’nun iddiaları için de, “Tamamen provokatif şeyler. Çarpıtma yaparak haber yapılmasını istiyorlar” dedi.


Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.