Şu an okunan:
Kemal Kılıçdaroğlu: Ayakkabı kutusunda rüşvet alan birini başka bir ülkeye büyükelçi olarak atıyorsanız; orada büyük bir sorun var demektir
Full Article 50 second read

Kemal Kılıçdaroğlu: Ayakkabı kutusunda rüşvet alan birini başka bir ülkeye büyükelçi olarak atıyorsanız; orada büyük bir sorun var demektir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DİSK’in 16. olağan genel kurul toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “İşi bilenler devleti yönetebilir. Siz ayakkabı kutusunda rüşvet alan birini başka bir ülkeye büyükelçi olarak atıyorsanız; orada büyük bir sorun var demektir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DİSK Genel Kurulu’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar başlıklar şöyle;

Ekonomide gelişmekte geriye giden bir ülkeyiz. Bunun çok değişik nedenleri var. Türkiye freni patlamış bir kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Hepimiz bu kamyonun içindeyiz.

İnsanın inancına, kimliğine ve yaşam tarzına saygı duymalıyız. 82 milyondan herhangi bir kişi bu 3 nedenden ötürü ötekileştirilirse buna isyan etmeliyiz. Bu yapılmadığı için ayrıştık, bölüştük. Bunun çıkış yolu demokrasidir.

Marx “dünyanın bütün işçileri birleşin” diyordu, şimdi otoriter rejimlerin güç kazandığı bir ortamda yeni bir söylemle yola çıkmak zorundayız. “Dünyanın bütün demokratları birleşin” demeliyiz.

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.