Şu an okunan:
Meral Akşener: MHP’nin oyları Ali Babacan’a gidiyor
Full Article 50 second read

Meral Akşener: MHP’nin oyları Ali Babacan’a gidiyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, elindeki anket sonuçlarına göre MHP’nin oylarının Ali Babacan’a gittiğini, kendi partisinin doğuda aldığı oyların ise Davutoğlu’na gittiğini söyledi.

Fatih Altaylı’nın Habertürk’teki programında Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun parti hazırlıklarını değerlendiren Akşener, “Her iki arkadaşımızın da bir an evvel parti kurmalarını temenni ediyorum. Türk siyasetinde aşırı kutaplaşma var. Yeni seçeneklerin, renklerin, çeşitliliğin olmasında büyük fayda var” dedi.

Akşener, eline ulaştığını söylediği bir anketten şu bilgileri aktardı: “Partimizin oyu en son 11.1’di. 10.6-11.1 gibi geldi. Çok ilginç MHP’nin oyları sayın Babacan’a gidiyor bu araştırmada. MHP’nin oyu yüzde 4’ler gibi görünüyor. Üstüne olan oylar AK Parti yönetim anlayışına itiraz eden seçmen kitlesi. Bizden bir miktar oy sayın Davutoğlu’na gidiyor. Güneydoğu’da bize gelen oy sayın Davutoğlu’na gidiyor. Milliyetçi, demokrat ve kalkınmacıyız biz. Bugün 11.1’le bir diğer yerden gelen 10.6 oyumuz var.”

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.