Şu an okunan:
Sağlık Bakanlığı ilk vakayı 11 Mart’ta duyurmuştu: Koronavirüsten ölen hastane çalışanı 7 Mart’ta semptomlarını yazmış
Full Article 1 minutes read

Sağlık Bakanlığı ilk vakayı 11 Mart’ta duyurmuştu: Koronavirüsten ölen hastane çalışanı 7 Mart’ta semptomlarını yazmış

Sağlık Bakanlığı Türkiye’de tespit edilen ilk koronavirüs vakasının 11 Mart’ta duyurmuştu. Özel bir hastanede çalışan ve 24 Mart’ta koronavirüsten hayatını kaybeden 33 yaşındaki Dilek Tahtalı‘nın 7 Mart’ta attığı bir tweette koronavirüs semptomlarını yazdığı ortaya çıktı.

Attığı tweette “Burun tıkanıklığı-Aşırı geniz akıntısı-Baş ağrısı-Halsizlik-Gün sonu başlayıp gece uyutmayan kriz halinde gelen öksürük nöbetleri..” şikayetlerini belirten Dilek Tahtalı, 10 Mart’ta gribal enfeksiyon şikayeti ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne başvurdu.

Burada yapılan muayene sonucunda koronavirüs belirtileri gösteren Tahtalı, yoğun bakıma alınmak istendi ancak yer olmadığı için alınmadı. Tahtalı, Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında da yer bulamayınca sabah saatlerine kadar hastanede bulunan sedyede bekletildi.

Dilek Tahtalı’nın 7 Mart’ta yaptığı paylaşım:

ÇOK SAYIDA DOKTOR KORONAVİRÜSE YAKALANDI’

Gazeteci Gürkan Hacır sosyal medya hesabından çok sayıda doktorumuzun koronavirüse yakalandığı bilgisini verdi. Hacır, “dahiliye ve göğüs uzmanı hocalarımızın kendilerini koruyamadıklarını düşünemeyeceğimize göre 11 Mart’tan önce onlarca Covidli hastaya baktıkları anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Hacır’ın paylaşımı şu şekilde:

Gazeteci İsmail Saymaz da sosyal medya hesabından endişelerini paylaştı. 11 Mart’ta ilk vaka olarak duyurulan hastanın ilk olmadığına dikkat çeken Saymaz, “Korkarak soruyoruz: Acaba kaç Dilek daha var?” sorusunu yöneltti.

Saymaz’ın paylaşımı:

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.