Şu an okunan:
Samsun’da bir restoran sahibi Samsun pidesi ile hamburgeri yeniden yorumladı: pi burger
Full Article 50 second read

Samsun’da bir restoran sahibi Samsun pidesi ile hamburgeri yeniden yorumladı: pi burger

Samsun’da bir restoran işletmecisi Samsun pidesi ile hamburgeri yeniden yorumlayarak ürettiği lezzete “pi burger” adını vererek marka tescili yaptırdı.

Samsun’un meşhur pidesi ile hamburgeri bir arada sunmak isteyen Samsunlu restoran işletmecisi “pi burger” adıyla yeni bir lezzet üretti.

Restoranında müşterilerine farklı bir ürün sunmak için yaklaşık 8 ay çeşitli denemeler yapan girişimci Ömür Ünal, lezzeti sınırları aşan Samsun pidesi ile özellikle çocuk ve gençlerin severek tükettiği hamburgeri tek üründe buluşturdu.

İş yerinde “pi burger” adını verdiği yeni ürünü müşterilerine tattıran ve çok sayıda olumlu geri dönüş alan Ünal, Türk Patent ve Marka Kurumuna başvurarak markasını tescil ettirdi.

Ünal, AA muhabirine, meşhur Samsun pidesi ile dünyanın en çok tükettiği fast food ürünü hamburgeri aynı sunumda birleştirdiğini, oluşan lezzetin kendilerini de şaşırttığını anlattı.

Bu lezzeti herkesin tatmasını isteyen Ünal, “İki ayrı lezzeti pidenin içinde birleştirdim. Pi burger adını verdiğimiz ve 8 çeşit olarak ürettiğimiz ‘pi burger’in patentini aldım.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

Input your search keywords and press Enter.